Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Mech jako element wystroju wnętrza

Coraz częściej można napotkać domy, w których roślinność jest dominującym składnikiem dekoracji. Nie jest to jedynie chwilowa tendencja. Wyjątkowość roślin polega na ich wpływie na otoczenie. Obrazy z mchu są doskonałym przykładem tego typu ozdoby. Wśród nich szczególnie chętnie oprawia się w ramy chroboteki reniferowe, mech norweski i poduszkowy, a także zwyczajny mech leśny.

Nasz asortyment obejmuje mech stabilizowany. Od zwykłego różni się przede wszystkim brakiem naturalnych soków roślinnych. Bez nich - oraz bez dostępu do źródła wody - rozwój mchu jest niemożliwy, co pozwala otrzymać go w ścisłych ramach. Ponadto mech na ścianie nie traci także nic ze swojej świeżości. Proces stabilizacyjny odbywa się z użyciem składników obojętnych dla żywych organizmów. Oznacza to, że nie wpływa w żaden sposób na ludzi czy zwierzęta. Mech stabilizowany nie pyli; staje się też odporny na działanie wszelkiej maści owadów. Nie ma więc ryzyka, że zamieszkają w nim jakiekolwiek drobne organizmy uprzykrzające życie domowników.

 

Czytaj więcej

Obrazy z mchu są nowoczesną ozdobą, dlatego znakomicie sprawdzają się w awangardowo urządzonych wnętrzach. Można je spotkać zwłaszcza w biurach dużych firm oraz restauracjach, ale decydują się na nie także właściciele domów i mieszkań. Mech na ścianie sypialni, kuchni czy łazienki znacząco poprawia walory estetyczne przestrzeni, a jego przyjemna w dotyku struktura oraz leśny zapach dostarczają zmysłom wiele radości.

Piękno, zdrowie i dobre samopoczucie

Mech stabilizowany jest całkowicie bezpieczny dla alergików. W przypadku mchu kulistego odpowiadają za to właściwości antystatyczne. Na takiej roślinie nie osiada się żaden pył lub kurz. W przypadku pozostałych rodzajów mchu wymaga się delikatnego odkurzenia miotełką zaledwie raz do roku.

Inną zaletą posiadania takiej dekoracji jest uzyskanie leśnego efektu. Dzięki niemu samopoczucie osób przebywających w mieszkaniu ulega poprawie. Mech stabilizowany prezentuje się nad wyraz korzystnie zwłaszcza wśród innych kwiatów, np. wiecznych róż. Powieszony na ścianie może zmniejszyć hałas nawet o kilkanaście decybeli, co ma istotne znaczenie w przypadku mieszkań w blokach. Izolacja akustyczna przydaje się także w miejscach pracy czy strefach przeznaczonych do relaksu – a to poprawia komfort korzystania z takich pomieszczeń.

W kwestii pielęgnacji należy trzymać się tylko kilku prostych reguł. Po pierwsze: w pomieszczeniu musi utrzymywać się wilgotność na poziomie 40-60 %. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ taki poziom zawilgocenia powietrza ma każdy zamieszkany dom. Po drugie: mech na ścianie nie powinien znajdować się w nasłonecznionym miejscu ani w pobliżu kominków czy pieców. Po trzecie: nie należy opryskiwać go wodą. Obrazy z mchu mogą wtedy ulec uszkodzeniu; roślinie wystarczy wilgoć zaczerpnięta z powietrza.

Zachęcamy do przyjrzenia się naszym propozycjom dekoracji z mchu. W przypadku pytań odnośnie produktów prosimy o kontakt. Pomożemy wybrać najbardziej odpowiadające obrazy z mchu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl